Protože jsme škola s třídami se studijním zaměřením na matematiku, informatiku, český a anglický jazyk, připravujeme a organizujeme kromě matematické soutěže MATESO také soutěž ve čtenářské gramotnosti s názvem BABYLON ANEB ROZUMÍME SI?.

Soutěž probíhá ve dvou kategoriích a to pro žáky 5. tříd a pak pro žáky 6. a 7. tříd základních škol, má dvě kola, školní a městské, a v každém z nich řeší žáci několik úloh souvisejících se zadaným textem.  Těší nás, že máme v přípravě a organizaci podporu města Brna a soutěž obdržela záštitu radní pro školství JUDr. Ireny Matonohové.

Městské kolo 11. ročníku soutěže se konalo 19. 3. 2024 v naší škole.

Městského kola soutěže se zúčastnilo více než 300 žáků 5. až 7. tříd základních škol z Brna a okolí a letos se k nám připojila dokonce i základní škola ze Zlínského kraje.

Výsledkovou listinu a informace o letošním městském kole naleznete v tomto příspěvku.

V případě dotazů nás kontaktujte telefonicky (545 425 063) nebo mailem: mjedlickova@zskuldova.cz.

Děkujeme partnerům soutěže za spolupráci a krásné ceny pro vítěze a paní radní pro školství JUDr. Ireně Matonohové za záštitu.

Vítězové se mohou těšit na krásné ceny ze ZOO Brno – volné vstupenky a upomínkové předměty s tématikou ZOO (pexeso, nákrčníky, notýsky)
a zároveň na ceny Nakladatelství Nová škola – pracovní sešity (např. Jsem čtenář, Český jazyk 6. a 8. ročník, Opakujeme češtinu, Procvič svůj důvtip a další).

Díky podpoře města Brna jsme vítězům také nakoupili krásné knihy.

Zadání a řešení školního a městského kola 2024 si můžete stáhnout zde (řešení městského kola zveřejníme příští týden):

Babylon školní kolo 5. třídy – zadání, Babylon školní kolo 5. třídy – řešení, Babylon školní kolo 6. a 7. třídy – zadání, Babylon školní kolo 6. a 7. třídy – řešení

Babylon městské kolo 5. třídy – zadání, Babylon městské kolo 5. třídy – řešení, Babylon městské kolo 6. a 7. třídy – zadání, Babylon městské kolo 6. a 7. třídy – řešení

Zadání rok 2023

Partnery letošního ročníku soutěže byli: