Protože jsme škola s třídami se studijním zaměřením na matematiku, informatiku, český a anglický jazyk, připravujeme a organizujeme kromě matematické soutěže MATESO také soutěž ve čtenářské gramotnosti s názvem BABYLON ANEB ROZUMÍME SI?.

Soutěž probíhá ve dvou kategoriích a to pro žáky 5. tříd a pak pro žáky 6. a 7. tříd základních škol, má dvě kola, školní a městské, a v každém z nich řeší žáci několik úloh souvisejících se zadaným textem.  Těší nás, že máme v přípravě a organizaci podporu města Brna a soutěž již desátým rokem obdržela záštitu náměstka primátorky města Brna Mgr. Jaroslava Suchého a radní pro školství JUDr. Ireny Matonohové.

Ročník 2022/23

Školní kolo proběhlo na školách v termínu od 13. 2. do 17. 2. 2023, městské kolo se uskutečnilo v úterý 21. 3. 2023 od 13.00 hod. v naší škole.

 

Výsledkovou listinu ročníku 2022/23 si můžete prohlédnout zde:

Výsledková listina 5. ročník, výsledková listina 6. a 7. ročník

 Zadání a řešení školního a městského kola si můžete stáhnout zde:

Babylon školní kolo 5. třídy – zadání, Babylon školní kolo 5. třídy – řešení, Babylon školní kolo 6. a 7. třídy – zadání, Babylon školní kolo 6. a 7. třídy – řešení

Babylon městské kolo 5. třídy – zadání, Babylon městské kolo 5. třídy – řešení, Babylon městské kolo 6. a 7. třídy – zadání, Babylon městské kolo 6. a 7. třídy – řešení

 

Děkujeme partnerům soutěže za spolupráci a krásné ceny pro vítěze. Partnery letošního ročníku soutěže jsou: