Odjezd od školy byl v neděli 4. září v 9.30 hodin a vše proběhlo bez problémů. Cesta probíhala také hladce, až na problémy na hranicích v Calais, kdy došlo k výraznému zdržení jak na francouzské, tak i britské straně, takže nám ujel trajekt. Místo toho abychom odjížděli ve tři hodiny, jsme odjížděli lehce po šesté. Díky tomu jsme však viděli východ slunce a nádherné bílé útesy doverské. Děti toho moc nenaspaly a my také ne, takže první den jsme byli všichni hodně unavení. Proto jsme ocenili méně náročný pondělní program v Brightonu, návštěvu nejstaršího mořského akvária na světě a relax na pláži u Brighton pier. Ve večerních hodinách jsme dojeli do
Londýna, kde proběhlo rozdělení dětí do rodin a ubytování a večeře v rodinách.

V úterý nás čekal intenzivní program v Londýně: cesta metrem do centra, projížďka na London Eye, prohlídka Westminster Bridge, Big Ben, Houses of Parliament, Westminster Abbey, procházka přes Whitehall kolem Houses of Horseguard, St. James´s park, ve kterém jsme si dali piknik. Poté jsme si prohlédli Buckingham palace a přes Green park prošli na zastávku doubledeckeru, kterým jsme dojeli na Covent Garden – místo setkávání street art umělců. Děti viděly představení pouličního džongléra a byly aktivní součástí jeho představení. Poté jsme prošli přes Chinatown a Leicester square na Trafalgar square, odkud jsme po krátkém rozchodu vyrazili metrem zpět k O2 aréně, a jeli autobusem zpět do rodin.

Ve středu nás čekal Oxford, prohlídka Christ Church College (natáčel se zde Harry Potter) a historického centra, šli jsme kolem Bodleian Library a kolem 14. hodiny děti dostaly rozchod na nákupy suvenýrů a něčeho dobrého. Ve čtyři hodiny jsme odjeli zpět do Londýna.

Ve čtvrtek jsme dojeli busem do Greenwiche, prošli parkem kolem nultého poledníku a královské observatoře a námořního muzea až k řece Temži a lodí dojeli k Tower of London. Měli jsme prohlídku, obdivovali korunovační klenoty a další krásy Toweru, havrany, beefeatery atd. Tento den nám počasí tolik nepřálo a poprvé jsme zmokli. Pokračovali jsme pěšky k St. Paul´s Cathedral, přes Millenium Bridge, Tate Modern, the Globe, HMS Belfast až k Tower Bridge. Lodí jsme od Toweru dojeli k O2 Areně, kde na nás čekal autobus a v 17.35 hodin jsme se vydali na náročnou cestu zpět. Tentokrát jsme stihli trajekt bez problémů, avšak zaskočila a rozesmutnila nás zpráva o smrti královny. Děti spontánně navrhly držet minutu ticha a také ji dodržely. Na trajektu to dost houpalo, ale zvládli jsme to. Tentokrát již všichni v noci spali a odpočívali, po desáté hodině jsme překročili hranici ČR a do Brna dojeli v 16 hodin podle plánu a bez zdržení.