I letos, tak jako každý rok, se žáci 6. tříd v hodinách dějepisu věnují studiu doby kamenné. Po covidové přestávce jsme letos konečně opět zavítali do největšího muzea ve střední Evropě, věnujícímu se tématu pravěku – do brněnského Anthroposu. Bylo skvělé, že se naši žáci do muzea podívali s již poměrně obsáhlými znalostmi, které si během výkladu a samostatné badatelské práce rozšířili o mnohé zajímavosti. Kromě tradičního mamuta zaujalo dioráma neandrtálců a nejstarší pohyblivá loutka z hrobu brněnského šamana. Některé žáky expozice ohromila natolik, že se o následujícím víkendu vydali do Anthroposu znovu se svými rodiči a navštívili výstavu pravěkých šperků. Zde je také až do ledna k vidění originál Věstonické Venuše, který jinak bývá uchováván v trezoru Moravského zemského muzea. Máte tedy jedinečnou možnost tento historický skvost vidět na vlastní oči – třeba v době ředitelského volna nebo o vánočních prázdninách.