Děti z obou druhých tříd vyjely na pobytový výukový program do Lipky – Jezírka. Sotva se popasovaly s povlékáním peřin a vybalováním lodních kufrů, ocitly se v Kouzelném lese. Jejich průvodkyní na cestě za potřebnou vodou se stala veverka Zrzečka, která dětem v průběhu pobytu připravuje různé zapeklité úkoly. Nejprve musely nalézt části zaklínadla, složit jej a naučit se zpaměti. Pak se ve skupinkách vydaly po veverčích stopách do lesa, kde ve větvích stavěly letní i zimní veverčí hnízda, naučily se pohybovat mezi stromy jako Zrzečka, nasbírat si zásoby plodů na zimu a vyhnout se jak kuně, tak lišce. Během her a aktivit se děti učí spolupráci a kamarádství, v areálu Jezírka zase ekologickému přístupu k životu. Na oběd si děcka pochutnala na pečeném kuřeti, na večeři si smlsla na lívancích se smetanou. Večer sice ukáplo několik stýskacích slz, ale po deváté už děti s veverkou soutěžily v zimním spánku.