Na všechny děti čekal závěrečný den pobytu. Navzdory únavě a občasnému stýskání se druháci odhodlaně vydali za Mrakožroutem, aby se pokusili pro Kouzelný les získat zpět vodu. Už totiž vědí, že ji pro stromy dokáže zachytit například mech a že bez ní nebude život nejenom v tomto ekosystému. Boj o mraky děcka vyhrála jen díky taktice, kdy se všechna musela domluvit a spolupracovat v týmu. Podařilo se – většina mraků je zpět v koloběhu vody v přírodě.
Poté se všichni vydali do jablečného sadu, kde krom ochutnávky původních odrůd jablíček úspěšně přemístili dešťovku jak umělým, tak přírodním říčním korytem, dále to děti vyzkoušely i přes potrubím. Kdo chtěl nebo měl odvahu, šel se podívat, jak to vpadá ve včelím úlu, který měl jednu stěnu skleněnou.
Poslední aktivita byla tvořivá, děti si z barevné gázy a dřevěných modelů postavily funkční les, obydlely jej živočichy a sehrály několik scének. Při závěrečném hodnocení pobytu poděkovaly lektorům, paní kuchařce a nadšeně počítaly minuty do příjezdu rodičů.
Pro druháčky to byl jejich první pobyt a zvládli ho výborně!