Opět po roce proběhlo na Kuldovce školní kolo soutěže Babylon aneb Rozumíme si? Jubilejní 10. ročník přinesl řadu skvělých výsledků i mnoho postupujících do městského kola.

Soutěž Babylon, zaměřenou na čtenářskou gramotnost, pořádá naše škola vždy na přelomu zimy a jara pro žáky brněnských základních škol. Soutěží se ve dvou kategoriích: první skupinu tvoří žáci 5. tříd, druhou pak žáci 6.-7. tříd.

Na Kuldovce se letos Babylonu zúčastnilo dohromady 51 žáků, přičemž hned 21 z nich se stalo úspěšnými řešiteli, tj. získali aspoň 70 % bodů.

Mezi žáky 5. ročníku se z vítězství radovala Petra Lukášová. Na druhé pozici skončil Honza Závodník a třetí místo obsadil Honza Luskač.

Pořádně vyrovnané čelo výsledkové listiny nabídla kategorie žáků ze 6. a 7. tříd. Zde činil rozdíl mezi prvním a třetím pouhé dva body. Pomyslný pohár pro vítěze získal Vašek Prokůpek ze 6. B. Na děleném druhém místě se umístili Tobík Míček (6. B) a Hugo Procházka (7. A), třetí místo získala Eliška Tumpachová (6. B).