Den s Andersenem aneb Děti učí děti

V minulém týdnu měly možnost zažít pravou Noc s Andersenem děti z druhých tříd. Pro nejmladší školáky si tuto čtenářskou zážitkovou akci připravila třída 3. A a nazvala ji Den s Andersenem, neb probíhala během dopolední výuky.

Třeťáci prvňáčky přivítali na sedmnácti stanovištích, na kterých jim nejprve představili zajímavou knížku ze školní knihovny. Dle tématu knihy poté maláčci plnili různé úkoly – snažili se ulovit bizona nedominantní rukou, popisovali lidskou kostru, hledali šest rozdílů mezi obrázky či myšky na školní chodbě, počítali příklady, luštili slovní rébusy, a dokonce společně kreslili stroj proti zlobení.

Děti dostaly čtenářský list s fotografiemi knih ze všech stanovišť a průběžně si k nim kreslily smajlíky dle toho, jak je kniha zaujala. Nu a tím jim vznikl seznam četby a při další návštěvě školní knihovny budou přesně vědět, po jakém titulu sáhnout.

Prvňáčci prokázali velmi dobrou míru samostatnosti a aktivity, třeťáci pro změnu posílili svoji komunikační schopnost a zodpovědnost. Ze srdce jim děkuji!