Vodácký výlet na Berounku ve dnech 8. – 11. 6. třídy 8.B splnil nadmíru očekávání nás všech. 1. den jsme se prošli královskou cestou po Praze, a pak jsme se s partou zkušených  instruktorů retrobusem přesunuli na Berounku do kempu asi 12 km od Plzně. Žáci si měli možnost vyzkoušet své vodácké dovednosti na kánoích během tří dnů na klidném toku řeky Berounky. Pro děti bylo také dobrodružstvím ubytování v kempu, kde jsme zůstali po celou dobu přímo v kontaktu s přírodou. Několikrát jsme navštívili také úžasnou místní cukrárnu – zejména kluci ocenili příležitost k dobytí telefonů. V den návratu jsme sjížděli úsek Berounky z Berouna do Karlštejna, kde jsme krátce nakoukli (před odjezdem vlaku do Prahy a následně do Brna) do městečka s  vyhlídkou na monumentální hrad Karlštejn.