Apríl letos vychází na sobotu, a tak nemůžeme uskutečnit tradiční školní vtípky a legrácky. Coolďáci z Žákovského parlamentu pro vás mají skvělé náhradní řešení = No BackPack Day. V pondělí 3. dubna si místo aktovek nabalte učení do co nejoriginálnějšího zavazadla. Může jít o vak na lyže, kočárek pro panenky, hrnec či nákupní košík, fantazii se meze nekladou. Vaše originální zavazadla nafotíme, a poté proběhne hlasování o nejvtipnější „ne-batoh“.
   No BackPack Day původně založila teprve šestnáctiletá Američanka Mongai Fankam, která chtěla připomenout skutečnost, že stále několik milionů dětí chodí do školy s pouhou igelitkou. Coolďáci v této souvislosti připomínají dvě vydařené školní Batůžkové výzvy pro Mary´s Meals, jejíž pobočka z ČR letos v zimě úspěšně dopravila nákladní kontejner plný aktovek do afrického Malawi.