V prosinci jsme během hodin francouzštiny v 8.A a 8.B vyzkoušeli zcela novou aktivitu, mezinárodní mobilitu plyšových zvířat. Předvánočním hodinám přihlížel hranostaj Minotte, maskot francouzského města Rennes. Do Francie zase zavítal plyšový Brněnský drak. Vzdělávací projekt partnerských měst Rennes a Brno pod názvem BRNOËL se nám podařilo zrealizovat díky nabídce Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, která navázala spolupráci s Magistrátem města Brna. Pro francouzské děti jsme natočili videa představující české vánoční tradice. Francouzi s námi na oplátku sdíleli jejich vánoční fotografie, videa a výtvarné práce. A Brněnský drak v Rennes? Ochutnal tradiční francouzskou galette-saucisse, tedy párek v palačince, zúčastnil se městského vánočního trhu a školního jarmarku. Tato aktivita nám tak otevřela dveře k hlubší spolupráci mezi školami v Rennes a Brně. Nepochybně se objeví také projekty Brpaques nebo Rennelikonoce.