Dnes je 16. 10. 2018
Svátek má Havel

MATESO

Protože jsme škola s třídami se zaměřením na matematiku, informatiku, český jazyk a anglický jazyk, připravujeme a organizujeme MATEmatickou SOutěž MATESO pro žáky 5. tříd základních škol. Soutěž probíhá pod záštitou 1. náměstka primátora města Brna Mgr. Petra Hladíka.

Organizačně je podobná soutěži Pythagoriáda, kterou řeší žáci 5., 6., 7. a 8. tříd. Také má dvě kola, školní a městské, a v každém z nich řeší žáci 15 úloh. Za správně vyřešenou úlohu získávají 1 bod, za špatně vyřešenou 0 bodů. Úspěšným řešitelem je žák, který dosáhl alespoň 8 bodů.

Máte-li zájem o přihlášení vašeho páťáka do této soutěže, informujte se na vašich kmenových základních školách. Na školy budou pokyny k soutěži zaslány prostřednictvím Školního zpravodaje z OŠMT MMB na přelomu září a října 2018.

V současné době probíhá příprava nového ročníku soutěže a určování termínů jednotlivých kol. Předpokládáme zveřejnění bližších informací do konce září.

[12. 9. 2018 12:56:23] [Michaela Jedličková]

Seznam dokumentů: