Dnes je 16. 11. 2018
Svátek má Otmar

MATESO

Protože jsme škola s třídami se zaměřením na matematiku, informatiku, český jazyk a anglický jazyk, připravujeme a organizujeme MATEmatickou SOutěž MATESO pro žáky 5. tříd základních škol. Soutěž probíhá pod záštitou 1. náměstka primátora města Brna Mgr. Petra Hladíka.

Organizačně je podobná soutěži Pythagoriáda, kterou řeší žáci 5., 6., 7. a 8. tříd. Také má dvě kola, školní a městské, a v každém z nich řeší žáci 15 úloh. Za správně vyřešenou úlohu získávají 1 bod, za špatně vyřešenou 0 bodů. Úspěšným řešitelem je žák, který dosáhl alespoň 8 bodů.

Máte-li zájem o přihlášení vašeho páťáka do této soutěže, informujte se na vašich kmenových základních školách. Na školy budou pokyny k soutěži zaslány prostřednictvím Školního zpravodaje z OŠMT MMB na přelomu září a října 2018.

Školní kolo probíhá na kmenových školách v termínu od 22. 10. do 26. 10. 2018.
Městské kolo 12. ročníku soutěže MATESO se bude konat v  úterý 13. listopadu 2018 od 13:00 hod. v naší škole.
Letos bude přihlašování žáků do soutěže opět podle těchto pravidel:
Do městského kola automaticky postupuje pouze vítěz (vítězové) školního kola, tedy žák (žáci), který dosáhl nejvyššího počtu bodů ve školním kole a zároveň je úspěšným řešitelem. Ostatní žáci postoupí do městského kola na základě dosaženého počtu bodů ve školním kole do naplnění kapacity soutěže.
Prakticky to bude probíhat tak, že prostřednictvím formuláře na této stránce učitelé přihlásí všechny úspěšné řešitele, organizátoři soutěže pak vytvoří seznam žáků seřazený podle dosaženého počtu bodů a stanoví dolní hranici pro postup do městského kola.
Následně bude na školy nejpozději v pátek 9. 11. zaslána informace, kteří z úspěšných řešitelů postupují do městského kola.
Registrovat žáky je možné do úterý 6. listopadu 2018. Heslo pro přihlášení do formuláře školy obdržely v pokynech k soutěži.

[6. 11. 2018 20:18:52] [Michaela Jedličková]

Seznam dokumentů: