Dnes je 14. 04. 2021
Svátek má Vincenc

Babylon

Vážení kolegové,

protože za současné situace nemůžeme uspořádat školní kola soutěže Babylon 2020/21 prezenčně, protože žáci nechodí do školy, čekáme, jaký bude vývoj situace. Pokud bude povolena přítomnost žáků ve škole, obratem bychom Vám zaslali pokyny a zadání soutěže a vy byste si ji na školách zrealizovali. V případě, že žáci nepůjdou do školy ani v březnu, zvážíme možnost řešení soutěže elektronicky.

V případě dotazů se na nás obraťte: mjedlickova@zskuldova.cz.

Protože jsme škola s třídami se studijním zaměřením na matematiku, informatiku, český a anglický jazyk, připravujeme a organizujeme kromě matematické soutěže MATESO také soutěž ve čtenářské gramotnosti s názvem BABYLON ANEB ROZUMÍME SI?.

Soutěž probíhá ve dvou kategoriích a to pro žáky 5. tříd a pak pro žáky 6. a 7. tříd základních škol, má dvě kola, školní a městské, a v každém z nich řeší žáci několik úloh souvisejících se zadaným textem.  Těší nás, že máme v přípravě a organizaci podporu města Brna a soutěž již sedmým rokem obdržela záštitu 1. náměstka primátorky města Brna Mgr. Petra Hladíka.

Partneři letošního ročníku soutěže jsou:

ZADÁNÍ LETOŠNÍHO ROČNÍKU SOUTĚŽE BUDE ROZESLÁNO NA ŠKOLY PO NÁVRATU ŽÁKŮ DO ŠKOL Z OŠMT MMB. POKUD SE K VÁM ZADÁNÍ NEDOSTANE BĚHEM DVOU DNŮ PO NÁVRATU ŽÁKŮ DO ŠKOL, OZVĚTE SE MAILEM A ZADÁNÍ ZAŠLEME PŘÍMO NA ŠKOLU.

Školní kolo by mělo proběhnout na kmenových školách v termínu od 15. 2. do 19. 2. 2021 (pokud žáci nastoupí do škol, jinak bude termín odložen).

Městské kolo 8. ročníku soutěže BABYLON ANEB ROZUMÍME SI? se bude konat v závislosti na aktuální situaci v březnu 2021 také na kmenových školách elektronickou formou. Pokyny školy obdrží mailem.

Do městského kola automaticky postupuje pouze vítěz (vítězové) školního kola, tedy žák (žáci), který dosáhl nejvyššího počtu bodů ve školním kole a zároveň je úspěšným řešitelem. Ostatní žáci postoupí do městského kola na základě dosaženého počtu bodů ve školním kole do naplnění kapacity soutěže.
Prakticky to bude probíhat tak, že prostřednictvím formuláře na této stránce učitelé přihlásí všechny úspěšné řešitele, organizátoři soutěže pak vytvoří seznam žáků seřazený podle dosaženého počtu bodů a stanoví dolní hranici pro postup do městského kola.
Následně bude na školy zaslána informace, kteří z úspěšných řešitelů postupují do městského kola.

Registrovat žáky do městského kola bude možné do termínu zadaného v pokynech učitelům. Heslo pro přihlášení do formuláře školy také obdrží v pokynech k soutěži.

K registraci úspěšných řešitelů použijte tento odkaz na přihlašovací formulář. Odkaz bude aktivní až po zahájení školních kol.

Těšíme se na vaši účast v naší soutěži.

V případě dotazů nás kontaktujte telefonicky (545 425 063) nebo mailem: mjedlickova@zskuldova.cz.

[4. 2. 2021 13:28:12] [Michaela Jedličková]

Seznam dokumentů: