Dnes je 18. 09. 2020
Svátek má Kryštof

Babylon

Vážení kolegové,

protože za současné situace nemůžeme uspořádat městské kolo soutěže Babylon (které bylo přeloženo z března na zaří) prezenčně - tedy žáci jiných škol nemohou přijít hromadně k nám do školy řešit soutěž, rozhodli jsme se jej zrealizovat alespoň na Vašich školách.
Informace k městskému kolu jsme zaslali mailem kontaktním osobám, které loni v březnu žáky přihlašovali. V případě dotazů se na nás obraťte: mjedlickova@zskuldova.cz. Městské kolo se uskuteční na Vašich školách v termínu od 14. do 16. 9. 2020.

Protože jsme škola s třídami se studijním zaměřením na matematiku, informatiku, český a anglický jazyk, připravujeme a organizujeme kromě matematické soutěže MATESO také soutěž ve čtenářské gramotnosti s názvem BABYLON ANEB ROZUMÍME SI?.

Soutěž probíhá ve dvou kategoriích a to pro žáky 5. tříd a pak pro žáky 6. a 7. tříd základních škol, má dvě kola, školní a městské, a v každém z nich řeší žáci několik úloh souvisejících se zadaným textem.  Těší nás, že máme v přípravě a organizaci podporu města Brna a soutěž již sedmým rokem obdržela záštitu 1. náměstka primátorky města Brna Mgr. Petra Hladíka.

Partneři letošního ročníku soutěže jsou:

ZADÁNÍ LETOŠNÍHO ROČNÍKU SOUTĚŽE BUDE ROZESLÁNO NA ŠKOLY VE ČTVRTEK 6. 2. 2020 Z OŠMT MMB. POKUD SE K VÁM ZADÁNÍ NEDOSTANE BĚHEM PÁTKU 7. 2. 2020, OZVĚTE SE MAILEM A ZADÁNÍ ZAŠLEME PŘÍMO NA ŠKOLU.

Školní kolo probíhá na kmenových školách v termínu od 10. 2. do 14. 2. 2020.

Městské kolo 7. ročníku soutěže BABYLON ANEB ROZUMÍME SI? se bude konat ve čtvrtek 12. března 2020 od 13:00 hod. v naší škole.

Do městského kola automaticky postupuje pouze vítěz (vítězové) školního kola, tedy žák (žáci), který dosáhl nejvyššího počtu bodů ve školním kole a zároveň je úspěšným řešitelem. Ostatní žáci postoupí do městského kola na základě dosaženého počtu bodů ve školním kole do naplnění kapacity soutěže.
Prakticky to bude probíhat tak, že prostřednictvím formuláře na této stránce učitelé přihlásí všechny úspěšné řešitele, organizátoři soutěže pak vytvoří seznam žáků seřazený podle dosaženého počtu bodů a stanoví dolní hranici pro postup do městského kola.
Následně bude na školy nejpozději ve čtvrtek 5. 3. zaslána informace, kteří z úspěšných řešitelů postupují do městského kola.

Registrovat žáky je možné do pondělí 2. března 2020. Heslo pro přihlášení do formuláře školy obdrží v pokynech k soutěži.

K registraci úspěšných řešitelů použijte tento odkaz na přihlašovací formulář. Odkaz bude aktivní až od 10. 2. 2020.

Těšíme se na vaši účast v naší soutěži.

V případě dotazů nás kontaktujte telefonicky (545425063) nebo mailem: mjedlickova@zskuldova.cz.

[29. 8. 2020 08:10:45] [Michaela Jedličková]

Seznam dokumentů: