Dnes je 27. 07. 2021
Svátek má Věroslav

• Soutěž Bezpečně Brnem Junior
V rámci distanční výuky měli žáci brněnských základních škol a nižších ročníků gymnázií možnost přihlásit se do soutěže s dopravní tematikou - Bezpečně Brnem Junior, kterou pořádal Odbor dopravy Magistrátu města Brna. Celkem proběhla 3 samostatná kola této online soutěže, v nichž stačilo vyplnit kvíz s 20 otázkami.
Po skončení každého kola obdrželo 10 nejlepších soutěžících věcné ceny. Z věcných cen se mohly těšit také 3 nejúspěšnější třídní kolektivy, jejichž pořadí bylo vyhodnoceno po skončení všech tří kol. Naše 3. třída se umístila na krásném 3. místě.
Všem úspěšných řešitelům, kteří se aktivně zapojili do této soutěže, gratulujeme!
[26. 7. 2021 11:59:57] [Pavlína Papežíková - Učitel]
  • Zveřejňujeme seznamy pomůcek pro jednotlivé ročníky na školní rok 2021/22

Zveřejňujeme seznamy pomůcek, které budou žáci jednotlivých tříd potřebovat v novém školním roce. Připomínáme žákům, že je možné ve většině předmětů pokračovat v rozepsaných sešitech a upozorňujeme, že není vhodné vyhazovat pracovní sešity, především pokud nejsou doplněné až do konce.

Seznamy pomůcek pro jednotlivé třídy si stáhnete kliknutím na název ročníku, který bude žák od září navštěvovat. Některé odkazy zatím nejsou aktivní, budeme je postupně do konce týdne doplňovat.

1. ročník, 2. ročník, 3. ročník, 4. ročník, 5. ročník, 6. ročník, 7. ročník, 8. ročník, 9. ročník, Školní družina.

Na začátku školního roku budou žákům také hromadně nakoupeny pracovní sešity a další pomůcky (např. do praktických činností), o čemž vás budou informovat třídní učitelé nebo příslušní vyučující.

Prosíme rodiče, kteří mají možnost darovat zbytkový materiál (látky, dřevo, železo, plast ...) pro využití v pracovních činnostech, aby se spojili s paní učitelkou Kobrovou. Děkujeme.

[20. 7. 2021 15:25:58] [Michaela Jedličková - Ředitel]
  • Aktualizace webových stránek
V současné době probíhá každoroční aktualizace údajů na webových stránkách školy. Z těchto důvodů mohou být některé odkazy zastaralé nebo nefunkční. Taktéž informace o předmětech, třídách a vyučujících. Práce by měly být ukončeny do poloviny září. Děkujeme za pochopení.
[20. 7. 2021 15:23:59] [Michaela Jedličková - Ředitel]
  • ŠIFROVAČKA - první úspěšní řešitelé

Máme za sebou zhruba čtvrtinu prázdnin a už se objevili i první úspěšní řešitelé obou šifrovacích her. Jsme rádi, že se jim hra líbila a že ji zvládli úspěšně až do konce :). Gratulujeme.

Pokud byste potřebovali s řešením, nebo čímkoli poradit - můžete si zavolat do školy. Tento týden až do středy jsem k dispozici na čísle 545 425 063 - vždy od 9.00 do 12.00 hod.

Užívejte léto a prázdniny!!

[19. 7. 2021 09:18:57] [Michaela Jedličková - Ředitel]
  • "Příměstský tábor" 19. - 23. 7. a zdarma!

Milé děti a rodiče,

nabízíme 14 volných míst na "školním příměstském táboře" v termínu 19. - 23. 7. 2021, který mají naše školní děti zcela zdarma!

I když jde o last minute nabídku, (dotace na druhý turnus nám přiklepli včera), je jedinečná! Děti si užijí kamarády, hry, sport, výlety, výtvarné tvoření, to vše v jim známém prostředí a se známými pedagogy z 1. st.

Bližší informace máte v Edookitu či mne kontaktujte. Termín pro závazné přihlášení je v pondělí 12. 7. do 20 h.

[9. 7. 2021 11:28:50] [Radana Standarová - Učitel]
  • BATŮŽKOVÝ PROJEKT MARY´S MEALS

Milí Coolďováci,

žákovský parlament opět v záři zorganizuje Batůžkový projekt Mary´s Meals, který na naší škole proběhl před dvěma roky. Určitě si pamatujete, že jste ve třídách sbírali aktovky a batohy, ze kterých jste vyrostli a plnili je základními školními a hygienickými potřebami. Tehdy jsme pro školáky z Malawi připravili sto batohů!

Pokud si plánujete pořídit větší aktovku či turistický batoh, rozhodně ten původní nevyhazujte! A pokud byste chtěli batůžek rovnou naplnit, zde je seznam:

batoh (ne stahovací vak či brašna přes rameno), sandály (žabky, kroksy), kraťasy a tričko s kr. rukávem (nebo šaty), menší ručník, mýdlo (pevná kostka), zubní kartáček a pasta, polévková lžíce (ne plastová či hliníková), tři sešity (2x A5 a 1x A4), pouzdro - 3x propiska, 3x tužka, 1x ořezávátko (ideálně kovové), 1x guma (nová), dále balení pastelek (ne krátké reklamní, ne fixy, voskovky či gelovky), pravítko (30 cm či trojúhelník, ne papírové) a tenisák (či obdobný míček).

Pozn. uvedené věci můžete sbírat, i když nemáte batůžek. Buď se ve škole doplní do toho, ve kterém bude něco chybět, či se předají do brněnského batůžkového skladu.

Děkujeme a přejeme krásné a dobrodružné prázdniny!

[9. 7. 2021 11:20:53] [Radana Standarová - Učitel]
  • Dárek pro žáky ke Dni dětí - šifrovačka na prázdniny

Ke Dni dětí jsme žákům kromě nového instagramového účtu školy připravili také šifrovací hru na prázdniny. Dnes si její zadání mohli žáci odnést domů a kdykoli během prázdnin si ji užít s rodiči nebo kamarády. Šifrovací hry jsme připravili dvě. Jednu pro 1. stupeň s názvem Škola čar a kouzel v Židenicích a druhou pro 2. stupeň s názvem Zachraň ztracené židenické žáky. Doufáme, že se hry budou líbit a zpestří dětem prázdniny:)

[2. 7. 2021 10:09:59] [Michaela Jedličková - Ředitel]
  • Přání veselých prázdnin
[1. 7. 2021 22:20:50] [Michaela Jedličková - Ředitel]
  • Finanční sbírka na pomoc ZŠ Hrušky

Děkujeme všem žákům, rodičům i zaměstnancům, kteří se připojili do naší finanční sbírky na pomoc Základní škole Hrušky u Břeclavi, která byla poničená v minulých dnech tornádem. Celou vybranou částku 30 300 Kč předáme paní ředitelce této základní školy, aby ji mohla využít, kde bude potřeba.

[1. 7. 2021 14:25:26] [Michaela Jedličková - Ředitel]

Starší záznamy: Školní rok 2020/2021